Zarys Historii

1908 – z inicjatywy Henryka Lubawskiego, Arnolda Heimana i Jerzego Hirszberga powstaje pierwszy polski klub w Łodzi.
1909 – rejestracja klubu.
1912 – pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach Łodzi w piłce nożnej - Lodzer Fussball Verband.
1921 – udział w pierwszych mistrzostwach Polski.
1922 – pierwszy medal w MP (brąz), do spółki z Cracovią.
1924 – Wawrzyniec Cyl pierwszym reprezentantem Polski w barwach ŁKS.
1927 – udział w premierowej edycji Ligi Polskiej.
1938 – Antoni Gałecki, jako pierwszy z piłkarzy z al. Unii, bierze udział w mistrzostwach świata; pierwszy spadek do niższej klasy rozgrywkowej - wówczas A klasa.
1947 – awans do pierwszej edycji MP po II wojnie światowej.
1957 – zdobycie Pucharu Polski.
1958 – pierwszy triumf w MP.
1974 – Mirosław Bulzacki i Jan Tomaszewski pierwszymi medalistami mistrzostw świata w barwach ŁKS.
1998 – drugi w historii triumf w MP.
2009 – Miasto Łódź powołuje nową spółkę: ŁKS PSS (Łódzki Klub Sportowy Piłkarska Spółka Sportowa).
2010 – Spółka ŁKS PSS zaczyna działać przejmując sekcję piłkarską oraz miejsce w lidze od ŁKS SSA.